Twiggy

17. dubna 2008 v 10:00
Tak jsem se rozhodla sem vhodit taky ten vzor mnoha žen, a to proslulou modelku (trochu ze starší doby), která odstartovala novo éru modelingu - a to anorexii u modelek... si o tom přečtěte něco sami..
Twiggy se narodila roku 1949 v Anglii jako Leslie Hornby. V polovině 60. let minulého století byla jednou z nejznámějších světových supermodelek. Často vystupuje jako Twiggy Lawson. Od 14. června 1977 byla vdána za herce Michaela Witneye, který zemřel 30. listopadu 1983 a se kterým má 1 dítě. Od 23. září 1988 je jejim manželem herec Leigh Lawson.
V 60.letech ovládla Twiggy hlavní stránky módních časopisů.Za tajemstvím její vizáže byly prý 3 řady nalepených umělých řas na sobě. Velké výrazné oči,hubená klučičí postava,krátký sestřih. Bylo jí teprve 15 let, když se stala módní ikonou své doby.Vyhublou slečnu Leslie Hornby objevil londýnský fotograf Barry Lategan. Právě tehdy se zrodila Twiggy (proutek,větvička). Její snímky pak vyvěsil v londýnském kadeřnictví, kde si jich všimla Deirdre McSharry ,reportérka Daily express. Opár týdnů později vyšel o mladé dívce velký článek i s titulní fotografií. Pak už šlo všechno ráz na ráz.
Psal se rok 1966, když ovládla titulní strany desítek časopisů a stala se tváří roku. "Muže na ní přitahovaly hlavně její uhrančivé oči ,dívčí , trochu stydlivý úsměv a ladné pohyby motýla" vysvětluje později Deirdre důvod její rychlé cesty na vrchol.
Twiggy, 17letá dcera truhláře a kuchařky, se musela vyrovnat s nečekanou popularitou.Nadšení jejích fanoušků by se dalo přirovnat téměř k beatlemanii.Po příletu do USA se na ni doslova lepily tisíce fanoušků. Každá žena a dívka chtěla být hubená.
Její chlapecké proprce a muší váha 41 kilo při výšce 168 cm se staly ideálem mnoha žen i mužů, především pak teenagerů. Mladičká hvězda odstartovala kult štíhlého ženského těla.Navzdory tomu, že světu tehdy vládly urostlé krasavice Claudia Cardinale, Sophia Loren nebo Brigitte Bardot. Dodnes slýchává bývalá modelka kritiku, že to byl právě její vzor, který udělal z tolika dívek později anorektičky.
Z modelingu odešla Twiggy dobrovolně na absolutním vrcholu, když jí bylo 20 let. Ve světě módních přehlídek a krásných šatů vydržela sotva 5 let. "Především rodičům a jejich normální výchově vděčím za to, že sem se v tom divokém období vyhnula alkoholu a drogám. Mnohdy si dnes říkám, jak jsem to jen mohla ve zdraví přežít" uvažuje Twiggy. Podle jejího názoru by se měly mladé dívky kariéře modelky obloukem vyhýbat aspoň do té doby, než jim bude alespoň 15 let.
"Děti do modelingu nepatří. V 60. letech nebyl módní průmysl zdaleka tak hektický jako dnes" zdůrazňuje bývalá topmodelka, která vyměnila svět modelingu za svět herectví.
Největšího úspěchu dosáhla v roce 1971 s filmovým muzikálem The Boyfriend za svůj výkon dokonce dostala 2 zlaté glóby. O 10 let později zazářila v televizní adaptaci
My fair lady, v níž si zahrála roli Lízy Doolittlové.Dnes má za sebou řadu rolí ve filmu i v divadle.Před dvěma lety se objevila na prknech na Brodwayi coby bordelmamá v satiře Živnost paní Warrenové. "V šoubyznysu se tvrdí, že po pětatřicítce vás už nikdo nechce. Musím si gratulovat k takovému štěstí " komentovala své první kroky na Brodwayi. Twiggy nazpívala také několik desek ve stylu popu, rocku i country a moderuje i vlastní talkshow v britské televizi. Z její autobiografie TWIGGY IN BLACK AND WHITE se stal bestseller.
"Jako mladou holku z chudé rodiny mě nikdy žádný kluk nepozval na rande.Strasně sem se nenáviděla za to, jak jsem vyzáblá. Za pár let po mě všichni šíleli a já jsem si mohla vybírat. Dnes jsem šťastná, že o mém boku žije už 17 let muž, který je nejen můj partner, ale i přítel. Napodruhé jsem měla štěstí"
pochvaluje si hvězda svého součastného manžela, britského herce Liegha Lawsona.
A teďko samotřejmě taky nějaky fotešky, dala jsem to všechno do sebe, aby to nezabíralo tolik místa, ....
tohle je Twiggy ve svjch nejlepších modelovejch letech :
to už jsou zase o něco straší fotky:
No a tedko už nejni nejmladší, jj změna je život :-D :
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama