CIGARETTES

5. dubna 2008 v 21:10 | Marsé
°°Cigaretky°° , mno, tak tohle je problémem u většiny píplsů... Většina z nás si určitě minimálně jednou v životě "zapálila".Dnes je nejvíc kuřáků je mezi mladistvími a dospělými lidmi. Někdy chtějí zapadnout mezi ostatní, jiní zase tvrdí že je cigareta uklidňuje ... Některým to vydrželo a stále kouří, a jiné to nijak nezaujalo! Já se řadim k té druhé skupině lidí, ptž fakt nechápu co na tom všichni maj! Nedovedu pochopit to, když někdo řekne že mu kouřit chutná.... :-X .. debilita... to mu teda chutná kouř, bo co.... navíc to smrdí, všechno je načichlý kouřem, ničí to zdraví a způsobuje závislost.... Ale to neznamená že si někdy (většinou na nějakých akcích, při náladě :D ) nedám dvě tři ccíííčka.... No uvidiíme, třeba tomu taky podlehnu, ale nevěřim tomu... Prostě lidi kdo můžete, tak nekuřte... A tady jsem našla něco o cigaretkách o jejich obsažení a tak .....
Cigareta je tabákový výrobek - jemně řezaná tabáková směs (FCSA) zabalená v cigaretovém papírku. V současnosti jsou průmyslově vyráběné cigarety většinou opatřené filtrem. Tabák v cigaretách je směsí tabáků (až 30 druhů tabáku) různého původu s různými postupy fermentace a dalších přísad. Výsledný mix dává různým značkám cigaret různou chuť. Tvoří jej tabák nakrájený na velmi tenké nitkovité proužky z vysokým obsahem laminy a s minimálním množstvím zlomků laminy. V současnosti je u většiny cigaret používaný řez 0,9 mm. Čím hrubší řez, tím silnější a aromatičtější kouř a tím větší tvorba částicové fáze.
Cigaretový filtr
Vyrábí se z acetátu celulozy. Je obalen vnitřním obalovým papírem, který je prodyšný. Vnější obal tvoří náústkový papír, který je perforovaný (nemusí být) z důvodu prodyšnosti, což se provádí elektrostaticky nebo laserem.
cigaretový papír
Je to obal obklopující cigaretový provazec.Je vněm nejvíce chemikálií z celé cigarety. Jedná se o speciální papír určený pro průmyslovou výrobu a ruční balení cigaret. Používá se lněný nebo konopný, vysoce kvalitní celulozovy papír.
Do papíru se přidávají různé chemikálie, jako:
Rozměry cigaret
Obvod většiny cigaret je přibližně 25 mm. Vyhláška definuje čtyři délky cigarety:
Standardní cigareta je dlouhá 70 mm,
  • Cigareta typu KING-SIZE je dlouhá 85 mm (84 - 85 mm),
  • Cigareta typu SUPER KING-SIZE je dlouhá 100 mm (93 - 100 mm),
  • Cigareta s označením LONGS (LONG SIZE) je dlouhá 120 mm.
  • Cigareta s označením SUPER LONGS (SUPER LONG SIZE) je dlouhá 150 mm.
Cigaretový kouř
Nikotin (původně nazván nikotianin), objevený r. 1800, je pouze jednou ze 4 700 chemických sloučenin obsažených v cigaretovém kouři. Celkem u 43 z nich byly prokázány kancerogenní účinky. Kondenzovaný tabákový kouř rozpuštěný v acetonu a dlouhodobě aplikovaný na kůži myší způsobuje na daném místě papilomy nebo karcinomy. Toxiny z cigaretového kouře štěpí DNA v plicních buňkách. V některých případech karcinogeny z tabákových listů silně zesilují schopnost dělících se buněk mutovat - to vede ke vzniku tumorů.
Dlouhá léta kouření silně zvyšují riziko rozvoje mnoha fatálních procesů. Kromě rakoviny plic, u níž se odhaduje, že více než 85 % případů má na svědomí právě kouření, je tabák z cigaret odpovědný za nádorové bujení jazyka, hrtanu, úst, jícnu, žaludku, slinivky břišní, ledvin, dělohy, děložního hrdla a tenkého střeva. Kouření je také příčinou cca 14 % případů leukemie a zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob (v USA 180 000 úmrtí ročně). Některé složky cigaretového kouře ničí vnitřní výstelku kapilár, což vede k rozvoji aterosklerózy. Užívání cigaret vede také často k plicním onemocněním, jako jsou pneumonie, emfyzém, bronchitidy a chřipky (v USA 84 000 smrtelných případů ročně).
Pasivní kouření - vdechování cigaretového kouře v zakouřených prostorách - má obdobný zdravotní dopad. Vdechované částice rozptýleného kouře jsou obzvláště drobné a usazují se hlouběji v plicích. Z toho důvodu EPA (Environmental Protection Agency) klasifikuje od r. 1992 cigaretový kouř jako karcinogen "typu A". Řadí jej tedy do stejné kategorie jako radon, azbest, benzen či některé sloučeniny arzenu. Odhaduje se, že 53 000 úmrtí ročně je v USA způsobeno pasivním kouřením (37 000 z toho je spojeno s onemocněním srdce). Nekuřák žijící s kuřákem má o 30 % zvýšeno riziko úmrtí na ischemickou chorobu srdeční. O 30 % se zvyšuje také riziko rakoviny plic. Současné studie ukazují, že 17 % případů plicních nádorů u nekuřáků je způsobeno tabákovým kouřem vdechovaným v dětském a pubertálním věku.
.... Tak to vidíte všechno... ! A teďko bude následovat co? Of course, pictures... :-)
... S timhle souhlasim!!!!!
.... stačí k tomu jedna ruka....
..... "C" mezi námi ..... mezi lidmi , co tě k tomu donutí... jseš už mezi nimi?
..... největší humus co zbyde.....
.....a cigarettes death.....
..... chce pořád víc a víc a víc ..... neví co dělá!
.... pohoda , klídek a tabíííček .....
..... jak se to smažíí .....a ničí plíce :-X .... :-! .....
..... tak tohle jsou ty hnusy, co pak trčej v plících a usazujou se....
.... úžasný ztvárnění prostě... O:-)..... ani nekuřík neodolá.....
.... details.....
.. an ashtray .....
.. everody´s smoking ......
..... tohle se jen tak nevidí.... :-D
... popelníček plnej sraček....
.... ťíp!!!
.. oh, ble ble ble .. fujky.. flus na to!
.... nj, myslí si že je velká holka.... Ale to neudávaj cigarety, holčičko!!!! :-/
.... cíčka patřej těmhle lidem....!!! ..... Bo ne ..???
.... Never knows best????
... Days left..... oh ya!!!
.. krásný pokouřeníčko.... :-) O:-)......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xx°°=D xx°°=D | 20. června 2008 v 17:38 | Reagovat

když někdo  kouří°°;o)ať si kouří je mi to jedno..není to moje zdraví=D°°nevadí mi to..ale když mi hulí před nosem tak bych ho nejradši zabila...pak smrdím jako bych vylezla z udíírny FŮŮJKY°°=@..a dát pusu ={} klukovi co si zapálil..to je taky hnus..jako bych líbala kotel=DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama