Tantrický sex a morálka

28. března 2008 v 21:13 |  • Ze světa SEXU
Tantra je kultem extáze.V tantře podporujeme hluboké extatické prožitky a věříme, že jejich vědomým prožíváním naplňujeme zásadní důvod lidské existence - rozšiřování vědomí.
Z tantrického hlediska je zcela lhostejno s jakým partnerem svých prožitků dosahujeme, zda máme celý život jednoho partnera, či každou noc jiného. Pro krásný hluboký prožitek při sexu není nutná předem uzavřená manželská či jiná exkluzivní smlouva, ale citová a spirituální blízkost a přirozená erotická přitažlivost. Sexuální život tantrika není odrazem jeho smluvních vztahů - tak jak to vyžaduje křesťanská morálka - nýbrž zrcadlí jeho duševní rozpoložení. Jak uvnitř, tak navenek.
Etika sexu tedy v tantře není oddělena od sexu samotného. Každé krásné milování je etické, protože existence je krásným učinila. Naopak nenaplňující sexuální život signalizuje nepochopení, neúctu či jiný rozpor ve vztahu k sexu.
Žádná lidská instituce neumí zařídit, aby byli spolu dva lidé šťastni, aby se eroticky přitahovali, aby jejich sexuální spojení bylo naplňující, aby se milovali. Proto chováme ve velké úctě citové a erotické štěstí člověka. Podle prastaré indické tradice pochází tyto dary od extatického boha Šivy, nejmocnějšího mezi hinduistickými božstvy.
Sexuální spojení je pro tantrika posvátné, je to nejvyšší umění po stránce tělesné, citové i duchovní hodné teoretického a praktického studia. Hluboké prožitky jednoty se sexuálním partnerem připravují na prožitek jednoty s celou existencí. Tantrické techniky vedou adepta k postupnému zvládnutí živočišné stránky sexu - k vědomému ovládání vlastní ejakulace respektive ovulace. Tantrický sex se tímto zbavuje původní reprodukční funkce a stává se meditativní cestou rozvoje jednotlivce.
Že sex je hnací silou naší psýché, víme zásluhou Sigmunda Freuda i v Evropě. Za to, že na sex je zde pohlíženo jako na ostudný zvířecí akt sloužící k rozmnožení věřících či daňových poplatníků, že se červenáme při pouhé zmínce o sexu, a za to, že zobrazení sexu je společenské tabu, vděčíme faktu, že obecnou morálku sexu v Evropě po staletí formovali lidé, kteří se sexu sami vzdali, protože jej považovali za nečistý.
°° TANTRICKÝ SEX °°
Pokud žena nemá zájem mít dítě, její sexuální aktivita slouží pouze rozkoši. Taoisté rozeznávají dva druhy rozkoše "rozkoš, při které se energie ztrácí", a "rozkoš, při které se energie získává". Většina z nás se velmi dobře vyzná v rozkoši, při které se energie ztrácí.
Popisovali jsme krátkou, intenzivní rozkoš, kterou drogy - například marihuana, kokain, heroin nebo amferaminy - vpouštějí do systému, když rychle odvádějí a spalují životní sílu z orgánů, žláz a mozku člověka. Je to jako oheň, zapálený benzínem - hoří velice intenzivně a je velmi příjemný, ale dojde palivo a oheň příliš brzo uhasne. Zvýšená touha prožívat toto intenzivní vzrušení, následovaná zvýšeným užíváním drog odebírá životní energii z orgánů, jakož i z mozku a z kostní dřeně.
Některé druhy zábavy, které vyhledáváme, jsou také rozkoší, při které se energie ztrácí. Když se příliš zabýváme činností, jako je například sledování televize, k udržování pozornosti potřebujeme energii z orgánů, takže naše životní síla je vedena do události, kterou sledujeme a posloucháme. Představujeme si, že se cítíme dobře, protože se vnímáme jako uvolnění, a tedy náš stres se zmenšuje. Cítíme úlevu, ale z našich životně důležitých orgánů tento nadbytečný výdaj energie odvedl životní sílu. Tento orgánový stres vytváří negativní energii, a pokud nemáme prostředky, jak ji transformovat zpět na pozitivní energii, nahromadí se jí příliš a nakonec naše negativní emoce vybuchnou. I když něco takového, jako klidná hudba nám může pomoci uvolnit se a vytvořit v těle pocit harmonie, příliš mnoho pozornosti, kterou jí věnujeme, způsobí, že naše oči, uši a nervový systém uvolní energii ven. Potom stále hledáme nové písně, filmy a show, protože tyto věci nikdy neuspokojí naše potřeby, ale dále podráždí a zvýší naši potřebu stimulace. Čím víc se snažíme uspokojit jeden nebo dva smysly vnějšími prostředky, tím větší potřebu uspokojení vytváříme pro všechny smysly. Pokud se snažíte uspokojit ústa a jazyk, oči, uči a nos potřebují něco, co by je uspokojilo. Jsou to nekonečné, stoupající požadavky na uspokojení smyslů. Na uspokojení našich smyslů vznikly miliardové obchody. Dosahují obrovské zisky, protože nás nakonec opravdu neuspokojí, ani nám nepřináší pravou radost a štěstí. Kdyby tyto společnosti vytvořili zábavu, která by nás na dlouhý čas uspokojila, přišly by o zisky.
"SUPERORGASMUS" Normální orgasmus, proudící ven, je forma rozkoše, při které se ztrácí energie, tj. uvolňujeme životní energii a prožíváme rozkoš. Podle taoistického pohledu na vyvrcholení je to splynutí vší energie, vyrobené orgány a žlázami, s vysoce pročištěnou sexuální energií, které vytvářejí orgasmickou energii. Místo abychom uvolnili orgasmus navenek, jako při normálním pohlavním aktu, učíme se obrátit tuto energii dovnitř, abychom ji recyklovali, zvýšili a vysoce pročistili. Praxí meditace životní síly, známé jako mikrokosmická oběžná dráha /Malý nebeský okruh/, se učíme, jak recyklovat energii vaječníků. Na počátku je to obtížné, a musíte se učit, jak udržet energii v sobě, ale jakmile jednou cítíte a získáváte kontrolu nad svou vlastní energií, prožijete nové rozkoše, jež jsou nepopsatelné. Tento pocit se nazývá "superorgasmus" nebo "údolní orgasmus".
Myšlenku orgasmu, jenž je "mimo orgasmus" je těžké vysvětlit, protože v západních jazycích nemáme na její vyjádření slova ani kulturní představy. Je to pro nás nová myšlenky. Pamatujte si však, že když byl objeven automobil, jen málo lidí si myslelo, že by mohl nahradit koně. Později si lidé uvědomili výhody vozu bez koní. Rozvíjení "superorgasmu" lze přirovnat k výstupu na třítisícovky. Při normálním orgasmu vystoupíme 300 metrů a běžíme zpátky dolů, a na druhý den se snažíme zdolat dalších 300 metrů. Většina lidí vystupuje na horu tímto způsobem, někdy se jim podaří za hezkého dne zdolat snad 600 metrů. Pocity mohou být omezené na pohlavní orgány nebo rytmické pulzování, a uvolnění lze pociťovat v celém těle, ale energie sama se ztrácí ve vesmíru a už nikdy nemůže být vyvinuta uvnitř těla. "Superorgasmus" jde pokaždé dál a dál. Když vystupujete na tuto třítisícovku, vystoupíte do 300 metrů, odpočinete si, postavíte tábor a přenocujete, dokud nedosáhnete vrcholu. Tehdy se setkáte s jinou úrovní rozkoše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mársííí... :-P Mársííí... :-P | Web | 30. května 2008 v 16:35 | Reagovat

♥Hů♥hů♥hů♥hů ... Ach Ach Acho.... WOW... Scoooby!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama