Ti druzí (the Others)

10. února 2008 v 12:39 | Makrelos |  • Movies + Books
Tak tehle film fakt stojí za shlídnutí.... Nejdřív jsem si jako na začátku myslela že to bude pěkný hovno:-D ale pak to prostě začlo.... Jako fakt ta hnusná hudba a ty efekty do toho jsou extrémně deptající ....:X Je to film, u kterýho nevíte do poslední chvíle o co vlastně jde...ale jako lekavý scény tak nechyběj....:-D u jedný jsem Zatuši málem ukosla nohu:D tak jsem se bála mno O:-) jako kdo viděla Scary Movie....:D tak je tam ta scéna s tim Jacksonem,jak si tam hraje v tom závojíčku s panenkou - mno tak to je parodie na tehle filmooos.. fuj ta shnilá ruka tam:D je to fakt mazec film a dost se mi líbil. Pak jsem z něho byla tak vysraná že jsem musela přespat u Fišiny....
.. jsem našla recenzi, tak to sčekněte....;-) ale jako lepší je si ho rovnou od někoho pučit a skouknout!
Tímto pro nás začíná příběh o jednom starém domě na osamoceném panství, kde na konci druhé světové války žije matka a dvě děti. V tomhle domě se neustále zamykají všechny dveře a zatahují tlusté závěsy na oknech, aby co nejméně slunečních paprsků poznalo, jak dům vypadá uvnitř. Na vině je vzácná nemoc, jíž trpí obě děti majitelky. Velmi špatně totiž snášejí sluneční světlo.
Je tomu týden, co zbylé služebnictvo náhle podalo výpověď a zanechalo rodinu napospas tíživé samotě. Poté se na prahu nečekaně objevuje trojice sluhů. Nechávají se paní domu najmout a s vervou pro zaměstnance dosti netypickou se pouštějí do vykonávání pracovních povinností. Krátce po nich začínají přicházet "ti druzí".
Od prvních chvil se rozhostí atmosféra smutku, nepříjemného očekávání čehosi, na co se nikdo netěší a v neposlední řadě smrti, která se pomalu plíží po zdech pokojů jen slabě osvětlovaných mihotavými plamínky lamp. Zanedbaná zahrada, žluté opadané listí, neustálá mlha a nervózní tanec plamene svíčky, to jsou obrazy, se kterými se ve filmu pracuje. Život v takovém prostředí musí na člověka těžce doléhat.
Kvůli nemoci dětí je Grace vězněm ve vlastním domě, jelikož tu není nikdo, kdo by se o děti staral tak jako ona. Už nějakou dobu balancuje na pokraji svých psychických sil. O to víc se s dětmi těší na návrat manžela z války. Sní o tom, že jednou budou šťastnou a spokojenou rodinou, zatímco šedá přítomnost zůstane pouhou vzpomínkou na minulost.
"Ti druzí" se ale začínají projevovat pořád zřetelněji. Na začátku pouze starší ze dvou sourozenců Anna vnímá přítomnost cizinců, a dokonce rozmlouvá s malým chlapcem Viktorem, který se po nocích objevuje v dětském pokoji. Brzy jsou známky "jejich" přítomnosti nepřehlédnutelné i pro zbytek domácnosti. I přes naléhaní dětí si Grace nepřipouští existenci nadpřirozených jevů, nezajímá ji, jakou výzvu malý návštěvník neustále opakuje. Za každou cenu hledá racionální vysvětlení a brání se možnosti existence duchů. V celém domě je tak jedinou osobou, která nevnímá, co se jí děje takřka před očima. Je téměř jisté, že významně mlčící noví sluhové vědí, o se jedná, ale jak se zdá, čekají se svými poznatky na vhodnou dobu. Čekají, až Grace bude ochotná naslouchat.
Hudba (rovněž z režisérovy dílny) dobře zvýrazňuje charakter filmu. Také casting byl velmi úspěšný. Nicole Kidman propůjčuje postavě Grace Stewartové až neuvěřitelnou míru životnosti a podle mnoha kritiků je role v The Others jednou z nejlepších, kterou herečka během dosavadní kariéry ztvárnila. Pochvalu si rovněž zaslouží představitelka její filmové dcery, v době natáčení bylo dívce 11 let. Způsob, jakým se do role vžívá je bezesporu hodný jenom chvály. Ani herci ve vedlejších rolích nemají důvod klopit oči za předváděné výkony.
Nejde úplně o horor, ani thriller, ale spíš o psychologické drama s přirozenými dialogy a realistickými postavami. Na filmu se vůbec těžko hledá cokoli umělého. Atmosféra a výkony herců nutí diváka odkládat neosobní přístup k dílu a věnovat filmu zaslouženou pozornost. Není divu, že konec mnoho z vás dojme, protože je snadné vcítit se do hrdinů a nazírat na okolní dění jejich očima. Ačkoliv ten kritik ve vás během celého filmu může upozorňovat na drobnosti, které jednou považuje za zbytečnost, jindy za nepravděpodobnost, umlčte ho. Sledujte Ty druhé až do konce a hltejte plnými doušky. Proč bychom pro jednou nemohli podlehnout, když nás k tomu dílo tak svádí?
A tady jsou nějaký záběry z filmu.... :-D ta holka je stejně největší psychouš a má největší kecy! " Pořád na mě mluví nějaká stará paní, ... a strašně jí táhne z pusy :-! " ....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlatuš Zlatuš | 10. února 2008 v 12:52 | Reagovat

Nejlepší bylo, jak ty děti si vlezly do skříně a ta stará baba jí otevřela a všichni se totálně lekli:D:D to si mi zrovna objímala tu nohu:D ale jak všichni vykřikli na hlas:d já uplně nemohla ne:D jako fakt hustej film, i když už jsem ho jednou viděla, pořád jsem se bála:D nejlepší byla cesta domu, u tý rozmlácený samoobsluhy jsem málem chcípla:D příště spim u Fiše taky!:D

2 Marsina Marsina | 10. února 2008 v 13:10 | Reagovat

Penzion u Fiše...:Ddženk za loong komentář:D překvapilas...:D jj, tvoje noha mě ZLat, nějak..mno víš, jak to říct,mno... zaujala? ;-)... :D:D:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama