Ivan Pinkava - galerie

10. července 2007 v 20:12 | Marselína |  • Picturesy
Ivan Pinkava (1961) patří k nejrenomovanějším českým fotografům současnosti a je jedním z těch, kteří se dokázali také výrazně prosadit i na mezinárodní scéně. Výstava nesoucí název Heroes je prvním soustavným shrnutím jeho tvorby od počátků z poloviny osmdesátých let až po dnešek. Více jak sto třicet vybraných děl tvoří samostatnou kompozici koncipovanou přímo pro prostory Galerie Rudolfinum a sleduje nejdůležitější momenty autorova tvůrčího vývoje. Hlavním tématem Pinkavovy tvorby jsou přesně vypointované paralely, citáty a konotace k velkým příběhům evropské kultury. Pinkava využívá lidské tělo a tváře jako zrcadlo kulturních významů, aniž by přitom rezignoval na autentickou identitu konkrétního člověka. Portrétovaní díky své podtržené, ryze osobní fyziognomii představují odkazy na ikony evropské obrazové tradice. Figury v pečlivě aranžovaných scénách gesty, výrazem i atributy znásobují svou osobní identitu ve prospěch širších významů postavených na zřetelných vazbách k mýtům, biblickým příběhům, introspekci vnitřního života, ale také ke kulturní paměti čerpané z dějin výtvarného umění a literatury.
.. a tady máte pár fotografií z jeho tvorby.... mě zaujala teda každá fotka.. každá má v sobě něco tajemnýho.. posuďte sami....
.... prostě nádhera.... to je jak kdyby ty fotky mluvily a každá měla svůj vlastní příběh.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mársina Mársina | Web | 25. srpna 2008 v 0:39 | Reagovat

Tohle mě nikdy neopustí,to je prostě jedním slovem = NÁDHERA! Umění a cit,zachycení toho správnýho momentu a to všechno kolem ... úžas kakoj!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama